Başkan Trump, ABD'ye göçü geçici olarak kısıtlayan bir icra emri imzaladı. Ancak rahatlayın! Tebliğ, EB-5 ve diğer birçok göçmen ve göçmen olmayan kategorileri içermiyor!

Başkan Trump, ABD'ye göçü geçici olarak kısıtlayan bir icra emri imzaladı. Ancak rahatlayın! Tebliğ, EB-5 ve diğer birçok göçmen ve göçmen olmayan kategorileri içermiyor!

Biliyor muydunuz?

 

Geçen ay, Başkan Trump, ABD'ye göçü geçici olarak kısıtlayan bir icra emri imzaladı. Ancak rahatlayın! Tebliğ, EB-5 ve diğer birçok göçmen ve göçmen olmayan kategorileri içermiyor!

 

Haber ajanslarının neredeyse tamamı Başkan Trump'ın dün gece Amerika Birleşik Devletleri'ne göçü sınırlayacak bir yürütme emri imzaladığını bildirdi. Bu haber müvekkillerimizin çoğu için oldukça endişe verici gibi görünse de, tebliğe daha dikkatli bakıldığında EB-5 yatırımcılarımız için henüz, herhangi bir endişe olmadığı ortaya çıkıyor.

Başkan Trump’ın belirtildiği gibi, bu emrin ana amacı, Amerikan istihdam oranlarını yükseltmek, işsizlik oranlarını indirmektir. Bu sabah, ünlü göçmenlik avukatı, Ron Klasko’nun, Investment Migration Council’a verdiği röportaja göre, ABD’de sadece birkaç ay önce rekor derecede düşük işsizlik yaşanırken, bugün, özellikle COVID-19 nedeniyle, rekor derecede yüksek işsizlik yaşanıyor. Bu nedenle, daha önce, Başkan Trump, bilindiği gibi, korona virüsünü taşıma ihtimali olan yabancıların, ABD topraklarına girmesini sınırlamak için çeşitli seyahat yasakları koydu. Şimdi ise, özellikle, daha önce benzeri görülmemiş yüksek işsizlik oranlarına sebep olan korona virüsü yüzünden, önümüzdeki 60 gün boyunca ABD'ye göçü sınırlama emri verdi. Röportajda Avukat Klasko ayrıca, büyük bir ihtimalle, bu tebliğin ileride hem süresinin uzatılmasını ve hem de kapsadığı alanlarının genişletilebileceğini beklediğini ekledi.

Bahsettiğimiz gibi, emir, her bir yatırımcısının, on veya daha fazla tam zamanlı pozisyon oluşturmak zorunda olduğu EB-5 kategorisini içermiyor. Bu nedenle, ana amacı, mevcut Amerikan işlerinin yabancı göçmenler tarafından doldurulmasını engellemek olan tebliğe, EB-5'i dahil etmek zaten mantıksız olurdu.

Aynı zamanda, emir, şu anda, halen, Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan ve F1, H-1B, L1, E2 vb. gibi göçmen olmayan vizeleri olan kişileri de herhangi bir şekilde etkilemiyor. Ayrıca, mevcut yeşil kart sahipleri, işleri pandemiye karşı savaşmaya yardımcı olan sağlık uzmanları ve 21 yaşının altındaki ABD vatandaşlarının çocukları ve eşlerini bu emirden muaf tutuluyor. Özetle belirtmek gerekirse, tebliğ, yalnızca, diğer kategoriler üzerinden, şu anda ABD’de olmayan kişilerin, ABD'ye göçmen niyetiyle girişini sınırlıyor. ABD'ye göçmen olmayan vizelerle girmek isteyenler veya zaten ABD'de F1, H-1B, L1, E2 vb. gibi göçmen olmayan vizelere sahip olup, statü değişikliği üzerinden yeşil karta başvurmak isteyenler için, henüz, bu tebliğin getirdiği herhangi bir kısıtlama yok. Örneğin, a) yeşil kart almak isteyen L1 vize sahipleri EB1-C üzerinden, ve b) H-1B, F1 veya E2 vize sahipleri, EB-5 veya başka kategoriler üzerinden, başvuru yapabilirler. Bu nedenle, ABD konsolosluklarının şimdilik kapalı olduğu göz önüne alındığında, tebliğ uygulamasının ilk 60 günü boyunca fazla bir etkisinin olmayacağı iddia edebilir. Bununla birlikte, göçmen ve göçmen olmayan kategorilerin birçoğunu hariç tutmakta olan emirin, hem süresinin ve hem de kapsamının da ileri bir tarihte genişletilebileceği beklentisi olduğu için, Klasko Göçmenlik Avukatlığı bürosu, bu sabah müşterilerine gönderdikleri bir blogda, müvekkillerinin başvurularını hızlandırmalarını önerdi.

Dolayısıyla, bu tebliğin, ilk 60 günlük süresinden sonra devam edip etmeyeceğini bilemiyoruz. Geçen Kasım ayında, gerekli asgari yatırım miktarının önemli ölçüde artırılmış olması ve hedeflenen istihdam alanı tanımının da önemli bir şekilde değiştirilmiş olması nedeni ile birçok yatırımcı adaylarımız kenarda beklemede olduklarını biliyoruz. Buna rağmen, Amerika Birleşik Devletleri'ne göç etmek için orta ila uzun vadeli bir planınız varsa, daha çok geç olmadan seçeneklerinizi şimdiden dikkatlice incelemeniz ve daha fazla zaman kaybetmeden hareke geçmeniz de çok yarar olduğu kanaatindeyiz.
Başkan Trump’ın bu son tebliği veya genel olarak EB-5 hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz, bizimle lütfen +1 917 355 9251 numaralı telefondan veya info@americaeb5visa.com adresinden iletişime geçiniz.
24 Nisan 2020 tarihinde americaeb5visa tarafından gönderildi.

EB-5 hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz, + 1 917 355 9251 numaralı telefondan bizi arayabilir ya da info@americaeb5visa.com adresinden bize yazabilirsiniz.


https://tinyurl.com/yd2c7atkSecurities Disclaimer

This website is for informational purposes only and does not constitute an offer or solicitation to sell shares or securities. Any such offer or solicitation will be made only by means of an investment's confidential Offering Memorandum and in accordance with the terms of all applicable securities and other laws. This website does not constitute or form part of, and should not be construed as, any offer for sale or subscription of, or any invitation to offer to buy or subscribe for, any securities, nor should it or any part of it form the basis of, or be relied on in any connection with, any contract or commitment whatsoever. EB5Projects.com LLC and its affiliates expressly disclaim any and all responsibility for any direct or consequential loss or damage of any kind whatsoever arising directly or indirectly from: (i) reliance on any information contained in the website, (ii) any error, omission or inaccuracy in any such information or (iii) any action resulting therefrom.