Interview with Kurtulus Turkmen of Business Channel Turk on EB-5 Basics (Turkish)

E-5 Yanyol Uzeri Birlik Is Merkezi No:25 Kat 3, Besyol, Movie/Television Studio, Florya - Kucukcekmece , Istanbul, TR
May 2nd 2019 Thursday 18:30 Istanbul time

Sorulan sorular:

Biraz kendinizden, özgeçmişinizden ve şirketinizin tarihçesinden bahseder misiniz?
EB-5 vizesi nedir? Ne gibi bir tarihçesi var?
Kimler faydalanabilir? Herhangi bir kısıtlaması var mı? EB-5 vizesininim avantaj ve dezavantajlarını Türk vatandaşlarına acık olan diğer E2, H1-B gibi vizelerle karşılaştırabilir misiniz?
Proje seçiminde siz ne gibi unsurlara dikkat ediyorsunuz? Verdiğiniz hizmet içinde proje seçiminden başka ne gibi destekler var? Yatırımın yapılacağı projenin bulunduğu eyalet ile yatırımcının ileride ikamet etmeyi düşündüğü eyalet ayni olması gerekli mi?
Acaba mülk satın alarak ta ABD’de oturma izni alma imkânı var mı? Bildiğiniz gibi bu yöntem Avrupa dahil olmak üzere dünyanın bir çok ülkesinde geçerli. Bu konuda bizi aydınlatır mısınız?
ABD’de şu an üniversitede okumakta olan öğrenciler veya ABD’ye okumak için gitmeyi düşünen öğrenci ve velilerine vermek istediğiniz herhangi bir mesaj var mı?
Velilerin, yani anne ve babaların ABD’de green kart almaktan çekindikleri bazı sebepler var. Çifte vergi ödeme zorunluk algısı açıkçası çok kişiyi ürkütüyor. Bu konuda söylemek istediğiniz herhangi mesaj var mı?
Kısaca bize EB-5 vizesi, green kart ve nihayet vatandaşlık surecinden bahseder misiniz?
Bazı memleketlerden çok başvuru olduğu için çok beklemeye tabi olduklarını duyduk. Galiba Turk vatandaşları için böyle bir sorun yok. Bu konuda bizi aydınlatır mısınız lütfen?
Peki, diyelim ki vatandaşımız green kart aldı. Hemen ABD’ye göç etmesi mi bekleniyor? Acaba green kartı aldıktan sonra Türkiye’de yaşamını sürdürme seçeneği mevcut mu?
Burada Turk vatandaşları bu vizeye başvurdukları zaman ne gibi engellerle karşılaşıyorlar? Paranın kaynağının ispatında zorluklar oluyor mu? Onlara ne gibi tavsiyelerde bulunmak istersiniz?
Bu vizenin yatırım zorunluğunu karşılamak için ne gibi seçenekler var? Kısaca bize, fonları nasıl sağlayabileceklerini açıklar mısınız?

Speakers:

Marko Issever, America EB5 Visa
Kurtulus Turkmen, Business Channel Turk

Sponsors:

Business Channel Turk


Web Page: https://www.youtube.com/watch?v=9FNLwKu02lc&feature=youtu.be

Source: https://www.youtube.com/watch?v=9FNLwKu02lc&feature=youtu.beSecurities Disclaimer

This website is for informational purposes only and does not constitute an offer or solicitation to sell shares or securities. Any such offer or solicitation will be made only by means of an investment's confidential Offering Memorandum and in accordance with the terms of all applicable securities and other laws. This website does not constitute or form part of, and should not be construed as, any offer for sale or subscription of, or any invitation to offer to buy or subscribe for, any securities, nor should it or any part of it form the basis of, or be relied on in any connection with, any contract or commitment whatsoever. EB5Projects.com LLC and its affiliates expressly disclaim any and all responsibility for any direct or consequential loss or damage of any kind whatsoever arising directly or indirectly from: (i) reliance on any information contained in the website, (ii) any error, omission or inaccuracy in any such information or (iii) any action resulting therefrom.