Başkan Trump, H ‐ 1B, L ‐ 1, J ‐ 1 ve H ‐ 2B gibi göçmen olmayan vize kategorileri yoluyla ABD'ye girişi kısıtlayan yeni bir icra emri imzaladı. Ancak rahatlayın! Tebliğ, EB-5 ve diğer birçok göçmen ve göçmen olmayan kategorileri içermiyor!

Başkan Trump, H ‐ 1B, L ‐ 1, J ‐ 1 ve H ‐ 2B gibi göçmen olmayan vize kategorileri yoluyla ABD'ye girişi kısıtlayan yeni bir icra emri imzaladı. Ancak rahatlayın! Tebliğ, EB-5 ve diğer birçok göçmen ve göçmen olmayan kategorileri içermiyor!

Başkan Trump, H ‐ 1B, L ‐ 1, J ‐ 1 ve H ‐ 2B gibi göçmen olmayan vize kategorileri yoluyla ABD'ye girişi kısıtlayan yeni bir icra emri imzaladı. Ancak rahatlayın! Tebliğ, EB-5 ve diğer birçok göçmen ve göçmen olmayan kategorileri içermiyor!

Son bloğumuzda, Başkan Trump'ın 22 Nisan 2020'de Amerika Birleşik Devletleri'ne göçü sınırlandıracak bir yürütme emri imzaladığını bildirmiştik. 23 Nisan 2020 tarihi itibariyle, kanun nezdinde yayınlanan bu kararname o tarihte ABD dışında olan yabancı uyruklu kişileri, herhangi bir göçmen vizesine sahip olmayanları ve vize dışında herhangi resmi bir seyahat belgesine sahip olmayanları etkilemişti. Yasağın olası bir uzatma ile 60 gün sürmesi gerekiyordu.

Yeni tebliğ, korona virüs salgını sonrasında ABD işgücü piyasasına risk oluşturan yabancıların girişini askıya almaya devam etmek için yayınlandı. Tebliğde, Başkan Trump, şöyle dedi:

“Şubat ve Nisan 2020 arasında, işverenlerin H-2B gibi göçmen olmayan kategorideki vizelere bağlı işçi pozisyonlarını doldurmaya çalıştıkları endüstrilerde 17 milyondan fazla iş kaybı oldu. Aynı dönemde, işverenlerin şu anda H-1B ve L-1 vizesi ile çalışan işçilerinin pozisyonlarını doldurmalarını istedikleri kilit sektörlerde, 20 milyondan fazla ABD işçisi işini kaybetti. Ayrıca, bazı J-1 vizesi başvuru sahipleriyle yarışan genç Amerikalılar için Mayıs ayı işsizlik oranı, özellikle 16 ila 19 yaş grubu içinde yüzde 29,9 ve 20 ila 24 yaş grubu için yüzde 23,2 gibi çok yüksek bir rakama erişti. Bu nedenle, H-1B, H-2B, J ve L göçmen olmayan vize programları yoluyla ek işçilerin ABD’ye girişleri, COVID-19 salgınından kaynaklanan olağanüstü ekonomik aksaklıklardan etkilenen Amerikalılar için istihdam fırsatlarına önemli bir tehdit oluşturmaktadır.”

Bu yeni tebliğ, eski askıya alma süresini belirli değişikliklerle bu yılın sonuna kadar uzatıyor ve H-1B, L-1, J-1 ve H-2B gibi göçmen olmayan çalışma vizelerini kapsıyor. Bu askıya alma süresi, ayrıca göçmen olmayan vize başvuru sahiplerinin, H-4, L-2, J-2 vize kategorileri ile çalışmakta olan, eşlerini ve çocuklarını da içermektedir. Bu arada söylemek gerekir ki, askıya alma yalnızca ABD dışındaki yeni başvurucular için geçerlidir. 24 Haziran 2020 tarihi itibariyle geçerli olan göçmen olmayan bir vizeye sahip olan kişiler askıya almadan etkilenmeyecektir. H-1B, L-1, J-1 ve H-2B vize kategorisi üzerinden şu anda ABD'de bulunan kişiler, eşleri ve çocukları bu tebliğden etkilenmemektedir.

EB-5'in yanı sıra, oldukça popüler olan E-2 ve O-1 gibi göçmen olmayan diğer vize kategorileri de tebliğin dışında tutulmaktadır. Bu nedenle, bu ve diğer etkilenmemiş vize işlemlerinin şu anda COVID-19 nedeniyle kapalı konsoloslukların açılmasıyla devam etmesi beklenmektedir.

Önümüzdeki belirsizliğin ciddiyeti yüzünden, ABD'ye göç etmek isteyen kişileri daha fazla beklemeden harekete geçmeye şiddetle teşvik ediyoruz. Geçen Kasım ayında, gerekli asgari yatırım miktarının önemli ölçüde artırılmış olması ve hedeflenen istihdam alanı tanımının da önemli bir şekilde değiştirilmiş olması nedeni ile birçok yatırımcı adaylarımızın kenarda beklemede olduklarını biliyoruz. Buna rağmen, Amerika Birleşik Devletleri'ne göç etmek için orta ila uzun vadeli bir planınız varsa, daha çok geç olmadan seçeneklerinizi şimdiden dikkatlice incelemeniz ve daha fazla zaman kaybetmeden hareke geçmeniz de çok yarar olduğu kanaatindeyiz. Gördüğünüz gibi, EB-5 vizesi yeşil kart sahibi olabilmek için şu an en iyi alternatifiniz olabilir.

Başkan Trump’ın bu son tebliği veya genel olarak EB-5 hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz, + 1 917 355 9251 numaralı telefondan bizi arayabilir ya da info@americaeb5visa.com adresinden bize yazabilirsiniz

24 Haziran 2020 tarihinde americaeb5visa tarafından gönderildi.


https://www.americaeb5visa.com/tr/blog/2020/06/24/baskan-trump-abdye-girisi-kisitlayan-yeni-bir-icra-emri-imzaladi/Securities Disclaimer

This website is for informational purposes only and does not constitute an offer or solicitation to sell shares or securities. Any such offer or solicitation will be made only by means of an investment's confidential Offering Memorandum and in accordance with the terms of all applicable securities and other laws. This website does not constitute or form part of, and should not be construed as, any offer for sale or subscription of, or any invitation to offer to buy or subscribe for, any securities, nor should it or any part of it form the basis of, or be relied on in any connection with, any contract or commitment whatsoever. EB5Projects.com LLC and its affiliates expressly disclaim any and all responsibility for any direct or consequential loss or damage of any kind whatsoever arising directly or indirectly from: (i) reliance on any information contained in the website, (ii) any error, omission or inaccuracy in any such information or (iii) any action resulting therefrom.